Pazarlamanın yeni yolu; Youtube Mecrası

Dijital medyada markanızın bilinirlik ve yaratıcılıkla kesiştiği en önemli nokta Youtubedur. Youtube; dünyanın en büyük arama motorudur. Sebebi ise insanların her zaman okumak yerine hem dinleyerek hem de izleyerek bilgi veya içerik edinmeye daha da yatkınlaşmasıdır. Bu mecraya özel olarak belli bir düzen çerçevesinde üretilip paylaşılacak bu içerikler markanızın kendine ait bir kıtle oluşturmasına büyük oranda katkı sağlayacak. Youtube içeriklerinizin hem üretilmesini sağlıyor hem de video prodüksiyon aşamasının kendi çatımız altında tamamlıyoruz.

Bazı Youtube Çalışmalarımız

Zaman içerisinde bir çok Youtube kanalı için pek çok
içerik oluşturduk ve çekimini gerçekleştirdik.

Yükselen Trend Youtube!

Youtube'da içerik üretimi ve pazarlaması sayesinde markanızın, ürününüzün ve içeriğinizin milyonlarca potansiyel kullanıcıya ulaşmaktadır. Özellikle genç hedef kitlesi için bir içerik pazarladığınızda geleneksel medya araçlarına nazaran hedef kitlenize ulaşma olasılığınız çok daha yüksektir.

Günümüzde Youtube, dünya üzerinde Google'dan sonra en çok ziyaretçi alan web sitesi konumundadır. Gelişen teknoloji sayesinde internet hızlarındaki artış, kullanıcıların Youtube platformunda daha fazla vakit geçirmesine olanak sağlamıştır.

2018'de özel bir kuruluş tarafından hazırlanan Sosyal Video Durumu Raporunda, Televizyon ve Sosyal Medya platformları arasındaki izlenme süresi karşılaştırılmış ve insanların %54 oranında sosyal mecralarda video içeriklerine daha fazla zaman ayırdıkları sonucuna ulaşılmıştır (% 25 YouTube,% 29 diğer platformlar). Bu sonuç bile Youtube üzerinde video ve reklam içerikleri üretmenin gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Youtube'ta Kazanç Bir Süreçtir

Doğru okudunuz. Youtube her ne kadar kendi bünyesinde kullanıcılarına bir kazanç ortamı vaad etse bile bu kazanca sahip olabilmek ve hatta hatrı sayılır bir kazanca sahip olabilmek için belirli stratejiler uygulamanız ve belirli aşamalardan geçmeniz gereken bir süreci içerisinde barındırır. Günümüzde artık Youtube'da reklam amaçlı olsun veya içerik kanalı işletmek amaçlı olsun bir kanalı ve içeriğini büyütebilmeniz için profesyonel destek almanız eğer şansınız iyi gitmezse neredeyse bir gereklilik halini almıştır. Çünkü, youtube'un algoritma politikaları artık, en çok izlenen ve takip edilen kanal ve içeriklerle dost bir sisteme sahiptir. Ve rakiplerinizin neredeyse tamamı youtube platformundaki işlerini profesyonel bir oluşum haline getirmiş ve Youtube partnerlikleri aracılığıyla da sistemsel bir strateji planıyla hareket etmektedir. Söz konusu atmosfer karşısında da Youtube platformunda var olabilmek artık profesyonel bir süreç halini almaya başlamıştır.

Youtube'da

Youtube'da bir içerik veya ürün pazarlaması sürecine girmek istediğiniz taktirde Cinesilhouette olarak pek çok çalışmayı sizler için gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda stratejinizi planlıyor, içeriklerinizi hazırlıyor ve içeriklerinizi prodüksiyon ekibimiz sayesinde çekimlerini yaparak somutlaştırabiliyoruz.

İçerik Üretimi

Youtube içerik üretimi ve planlaması, rakiplerinizin izlediği yolları göz önüne aldığımızda sizin içinde kapsamlı bir araştırma aşamasını öncelikle gerçekleştirmemiz anlamına gelecektir. Medya içerikleri: insanların görmeyi arzuladığı şey ve insanlara ihtiyacı olduğunu düşündürttüğünüz şey üzerine temel olarak oluşmaktadır. Eğer kitle iletişimi açısından otorite sayılabilecek bir durumda değilseniz insanların görmeyi arzuladığı içerikler hakkında bir içerik oluşturmak başlangıçta çalışmalarınız için oldukça elverişli olacaktır. Bu aşamada da sosyal medya ekibimiz sizler için temanıza uygun trend içerikler ve arama kriterlerinin analizini yapıp; mesleki tecrübemiz ile bir sonuca vardıktan sonra içeriklerinizle ilgili ilk adımları atıyor. İnsanlara ihtiyacı olduğunu düşündürttüğünüz bir içerik oluşturmak istediğinizde, reklam ve kitle iletişimi stratejilerinin devreye konulduğu bir süreci başlatıyoruz.

Çekim Aşaması

Ne yazık ki video içeriklerinin oluşturulması tek başına bir anlam ifade etmez. Bu içerikleri anlamından koparmadan somutlaştırmadığınız taktirde ürettiğiniz içeriğin elde ettiği sonuçlarda olumsuz olmaktadır. Kötü bir senaryodan iyi bir film çıkmadığı gibi iyi bir senaryodan kötü bir film ne yazık ki çıkabilmektedir. Dolayısıyla içeriklerinizin kameraya alınması aşamasında içeriklerinize ve sürece hakim bir prodüksiyon ekibi ile çalışmak her zaman size olumlu sonuçlar getirecektir. Bu sebeple içeriklerinizi ortaya çıkardıktan sonra prodüksiyon ekibimiz ile mevcut içeriklerinizin çekimlerini, tasarımlarını ve post-prodüksiyon işlemlerini gerçekleştiriyor, içeriğin amacınıza uygunluğunu denetleyip, yeni içeriklerde yapılacak geliştirmeleri sağlıyoruz.

Fiyat Teklifi Al

İstediğin proje için fiyat teklifi almanın kolay yolu...

error: Üzgünüz Sağ Tık Yasak